tekirdag-yuzuncu-yil

Tekirdağ 100. Yıl Mahallesi Satılık Ev-Daire Fiyatları

Tekirdağ 100. Yıl Mahallesi Posta Kodu: 59100

Tekirdağ 100. Yıl mahallesi satılık ev fiyatlarını hakkında bahsedeceğiz. Bu değerlendirmeye geçmeden önce bu mahalle hakkında biraz bilgi edinmek ister misiniz? Önceki adı yavuz mahallesi olan Tekirdağ 100. yıl mahallesi İstanbul-Çanakkale yoluna çok yakın. Memur ve emekli kesimin ağırlıklı olarak oturduğu bu semtte etnik olarak yöre halkının çevre ilçelerden göç edenlerde oturmaktadır. Şarap fabrikası, Devlet hastanesi 2. Kısım, Tekirdağ özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, Tekirdağ endüstri meslek lisesi, gazdaş, Tekirdağ lisesi gibi kurum ve kuruluşlarının bir kısmını içine alan ve bir kısmına da yakın olan 100. Yıl mahallesi, denizi en iyi karşılayan konumdaki evlere sahiptir. Sıfır dairelerin daha çok ilgi gördüğü ve her geçen gün yeni evlerin yükselmeye başladığı Tekirdağ 100. yıl mahallesinde daire almak istiyorsanız, yazımızı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Tekirdağ 100. yıl mahallesi satılık daire fiyatlarına baktığımızda yeni daireler 90.000 TL ve altında alınabiliyor. Tabi bu evler yeni deprem yönetmeliğine uygun şekilde yapılmış ve malzeme kalitesine göre fiyat seviyeleri değişkenlik göstermektedir. Fakat daha büyük ev alma düşüncesine sahipseniz, 100 metre kare ve 140 metre kare arası daireleri ortalama 120.000 TL’den alabilirsiniz. Tabi bu fiyatlandırma evin denizi görmesi, kat farkı, malzeme ve işçilik kalitesi gibi etkenlere göre farklılık gösterebilir. 140 metre kare ve üzeri daire almayı planlıyorsanız bu fiyat 140 .000 TL civarında olup, belirli bina özelliklerine göre 200.000 TL’ye kadar da çıkabiliyor. Tekirdağ yüzüncü yıl ev fiyatlarında bahsettiğimiz bu fiyat aralığı sıfır daireler için geçerliydi. “Benim aradığım ev biraz eski olabilir” diyorsanız 10 yaş ve üzeri evlere de yönelebilirsiniz. Zira bölgede bu tür evler yokta değil. 100 metre kare-150 metre kare arası daireleri 70.000 TL-120.000 TL fiyat aralığında bulabilirsiniz. Bu bölge deniz manzarasının en iyi görüldüğü yerlerden birisi olduğu için lüks daireleri de düşünebilirsiniz. 200 metre kare ve üzerinde şuan satışta olan lüks ve dubleks dairelerin fiyatları 160.000 TL’den 400.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Fakat ortalama genellikle 200.000 TL civarında oluyor. Son olarak Tekirdağ 100. yıl mahallesinde ev almak isteyenler için güzel bir ev sahibi olmanın ortalama 140.000 TL ile gerçekleşeceğini belirtiyor ve ev alırken dikkat edilecek hususları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>